مجموعه عسل بان شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید و فروش عسل به صورت عمده

آنچه در این مقاله میخوانید.....

خرید عسل  در بازارانواع عسل در بازارفروش عسل به صورت عمدهراه های فروش عسلفروش عسل فلهفروش عمده عسل خوانسار
فروش عسل به صورت عمده

فروش عسل به صورت عمده در بازار ها سبب می شود افراد بتوانند با قیمتی ارزان تر محصولات را خریداری کنند. خرید این محصولات را می توان در انواع و اقسام مختلفی در شهر های ایران تهیه کرد.

عسل محصولاتی شیرین هستند که در بازار های کشور ما در نمونه های مختلفی به فروش گذاشته می شود که هر کدام از آن ها دارای ویژگی  هایی هستند. افراد بر اساس نیاز های خود می توانند آن ها را تهیه کنند.

فروش عسل به صورت عمده

خرید عسل  در بازار

خرید و فروش عسل به صورت عمده ، دراکثر شهر های ایران انجام می شود تا مشتریان از این طریق بتوانند نیاز های خود را بر طرف کنند. روش های فروش را تولید کننده ها ایجاد می کنند تا بتوانند به سود ایده آل خود دست پیدا کنند. اگر شما هم اقدام به خرید عسل از زنبورداران و یا از بازار کرده اید ، باید توجه داشته باشید که زنبوردار با زحمات فراوان ، عسل طبیعی را تولید کرده است و نمی تواند عسل تولیدی خود را با قیمت پایین به شما بفروشد . پس اگر عسلی با قیمت پایین تر از میانگین بازار خرید کردید ، در طبیعی بودن آن باید شک کنید . و بر عکس افرادی سود جو پیدا می شوند که عسل های تولیدی خود را در بازار بسیار گران می فروشند . پس گران بودن عسل نشان از طبیعی بودن آن نیست ، اما معمولا ارزان فروختن آن نشان از بی کیفیتی و یا کم کیفیتی عسل است .

فروش عسل به صورت عمده

انواع عسل در بازار

حتما شما هم برای خرید عسل طبیعی به بازار ها و یا فروشگاه ها رفته اید و با دنیایی از طعم و رنگ متفاوت عسل روبرو شده اید و به دلیل آگاهی کم از انواع عسل ، عسلی بی کیفیت و یا تقلبی را خریده اید . عسل ها بر اساس گل هایی که زنبور ها در مناطق مختلف از آن تغدیه می کنند ، به دو دسته تقسیم می شوند که عبارت است از :

 • عسل تک گل
 • عسل چند گیاه

اگر زنبور عسل ، غالبا از یک نوع گل برای تولید عسل تغذیه کند ، عسل تولید شده را عسل تک گل می نامند . برای مثال اگر زنبور عسل از منطقه ای تغذیه کند که بیشترین گیاه های آن را گون فرا گرفته باشد ، عسل تولید شده عسل گون نام دارد .

نوع دیگری که در عسل ها وجود دارد ، عسل چهل گیاه است . این نوع عسل از ترکیب چند نوع گیاه که غذای زنبور بوده ساخته شده است ، و به نام عسل چهل گیاه شناخته می شود . شاید شما خریداران عسل چهل گیاه دوست داشته باشید اطلاعاتی در مورد این نوع عسل داشته باشید تا بتوانید با اطمینان کامل خریدی مطلوب داشته باشید . در اینجا به نمونه ای از این اطلاعات اشاره می کنیم :

فروش عسل به صورت عمده

 • رنگ عسل چهل گیاه ، چه رنگی است ؟ رنگ عسل ها نیز با توجه به گل های تغذیه ای زنبور عسل متغیر است . برای مثال عسل اقاقیا سفید و بسیار روشن است و عسل آویشن قرمز رنگ است . و بخاطر تغذیه زنبور از گل های مختلف نمی توان رنگ آن ها را تعین کرد و دارای رنگ های گوناگون می باشد .
 • خواص عسل چهل گیاه چیست ؟ خواص و فایده ی هر عسل به نوع آن و طرز نگهداری زنبوردار مربوط می شود . در مورد عسل چهل گیاه خواص های بسیاری گفته شده که در متن زیر به آن ها اشاره می کنیم : کاهش فشار خون ، کاهش قند ، تقویت دستگاه گوارش ، تقویت معده ، درمان کم خونی ، کاهش پوکی استخوان و کمک به گردش خون بهتر و … اما در صورت نداشتن آگاهی کافی از تشخیص عسل طبیعی ممکن است عسلی بی کیفیت را در بسته بندی عسل با کیفیت به شما بفروشند . در این صورت توقع نداشته باشید که از خواص و فواید آن تاثیر بگیرید .
 • عسل چند گیاه چیست ؟ عسل چند گیاه همان عسل چهل گیاه است . به دلیل نوشیدن زنبور از شهد گل های مختلف به این نام معروف شده است . عسل چند گیاه نوعی عسل طبیعی است که خواص عسل های زیر را دارا می باشد :
 1. عسل گون
 2. عسل آفتابگردان
 3. عسل اقاقیا
 4. عسل بابونه
 5. عسل سیاه دانه
 6. عسل مرکبات
 7. عسل مریم گلی
 8. عسل اکالیپتوس
 9. عسل ریحان و …

فروش عسل به صورت عمده

موضوع دیگری که ذهن خریدار عسل طبیعی را مشغول می کند ، رنگ عسل است . بسیاری از مردم معتقدند که هر چه رنگ عسل تیره تر باشد ، طبیعی تر می باشد . اما رنگ عسل باتوجه به گل هایی که زنبور از آن تغذیه می کند ، نحوه ی فراوری عسل و همچنین شرایط آب و هوایی منطقه متغیر می باشد . برای مثال عسلی که از شهد گندم بدست می آید رنگی تیره دارد ولی عسل مرکبات رنگی روشن و طعمی شیرین تر نسبت به دیگر عسل ها دارد . رنگ عسل نشان از طبیعی بودن و یا غیر طبیعی بودن آن نیست بلکه ، نشان از طعم متفاوت آن است . معمولا عسل هایی که رنگ روشنی دارند طعمی ملایم تر نسبت به دیگر عسل ها دارند و عسل های تیره طعمی تند تر را دارا هستند . اداره کشاورزی آمریکا رنگ عسل های طبیعی را به هفت رنگ اصلی تقسیم کرده است که عبارت است از :کهربایی تیره ، کهربایی ، کهربایی روشن ، کهربایی بسیار روشن ، سفید ، سفید آبکی ، سفید روشن .

زنبورها به دلیل نوشیدن شهد از گل های مختلف عسل های گوناگونی تولید می کنند . هر عسل دارای خواص ، طعم ، رنگ و عطر متفاوتی می باشد . اما به طور کلی در انواع عسل طبیعی چند ویژگی مشترک وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • عسل فاسد نمی شود و نیازی به گذاشتن در یخچال ندارد
 • هضم عسل بسیار راحت است و حتی برای افرادی که مشکل هضم معده دارند ، ایجاد مشکل نمی کند .
 • عسل طبیعی بخاطر میزان بالای فروکتوز از قند شیرین تر می باشد .
 • عسل سرشار از آنتی اکسیدان است و برای جلوگیری از سرطان و همچنین بیماری قلبی مناسب است .
 • میزان کالری عسل بسیار پایین بوده و باعث اضافه وزن نمی شود و بر عکس انرژی آن بسیار بالا است .
 • عسل به آسانی در خون پخش می شود و موجب رفع خستگی بدن می شود .
 • خوردن عسل باعث می شود تا خون تمیز شود و همچنین جریان آن را تنظیم می کند . علاوه بر این ها برای جلوگیری از بیماری های عروقی مناسب است .
 • عسل برای بیماری های آلرژی فصلی خیلی مفید است .

فروش عسل به صورت عمده

عسل همچنین از نظر ترکیبات مواد نیز متفاوت است که در سه دسته ی عمده تقسیم بندی شده است :

عسل تقلبی ، عسل تغذیه ای و عسل طبی .

عسل تقلبی توسط زنبور ساخته نمی شود و انسان ها با استفاده از قندهای طبیعی و غیر طبیعی می سازند و به نام عسل طبیعی به فروش می رسانند. خریداران عسل باید توجه داشته باشند که این نوع شبه عسل برای بدن مضر است .

منظور از عسل تغذیه ای ، عسلی است که توسط زنبور تولید می شود اما فرقی که با عسل طبیعی دارد این است که گاهی زنبورداران مجبور می شوند به دلیل کمبود شهد گل ، به زنبور کمک کنند و کمی از شیره ی خرما و … به عنوان غذای کمکی به زنبور بدهند . درست است که عسل کاملا طبیعی نیست اما به دلیل شرکت داشتن زنبور در تهیه عسل ، دارای فواید بسیاری می باشد .

فروش عسل به صورت عمده

فروش عسل به صورت عمده

فروش عسل به صورت عمده در بازار ها به دو روش اینترنتی و سنتی انجام می شود. روش های فروش در قیمت محصولات تاثیر می گذارد و می تواند قیمت ها را کاهش و یا افزایش دهد. فروش اینترنتی سبب کاهش قیمت ها می شود که همین امر سبب جذب مشتریان ایرانی می شود. فروش عسل به صورت عمده در شهر های مختلفی انجام می شود که در ادامه مطلب به بیان بعضی از آن ها می پردازیم:

 • شهر اراک
 • شهر زنجان
 • شهر تبریز
 • شهر ساری
 • شهر فردوس

میزان فروش در هر شرکتی با توجه به کیفیت عسل و قیمت آن متفاوت است و همچنین راه های فروش عسل و بازار یابی آن در عرضه ی محصول نقش بسزایی دارد . در عرصه ی بازار یابی امکاناتی که برای تبلیغات کالا در کشور وجود دارد باید به صورت سنجیده و به جا استفاده کرد تا موجب کاهش فروش نشود همچنان که در هر کاری اگر از راه اصولی و قانونی آن وارد شوند آینده ی درخشانی را خواهند دید

در فروش عسل فله قیمت آن مثل سایر محصولات ثابت نمی باشد به خاطر عللی از جمله در صد ساکارز و کیفیت آن و حجم سفارش و مقدار سفارش متفاوت می باشد .

راه های فروش عسل

در کسب و کارعسل ،بحث بازار یابی اهمیت زیادی دارد و نیاز است که در این زمینه با به کارگیری زمان و تلاش یک برنامه ی منظم و منسجم تهیه شود که آن برنامه حاوی ایده ها و خلاقیت های بازار یابی و فروش عسل باشد و در این زمینه از تجربه ها و نظرات دیگران هم استفاده کنید تا فوت و فن کار را بهتر یاد بگیرید .

برای بازار یابی راهکارهایی وجود دارد از جمله :

 1. تبلیغات زبانی ،  به کسی که عسل را می دهید در مورد عسل خود صحبت کرده و از او بخواهید تا در مورد محصول شما تبلیغاتی را انجام دهد .
 2. شرکت در نمایشکاه ها و جشنواره ها
 3. با جرأت و جسارت  محصول خود را توصیف کنید
 4. سعی کنید عسل خود را به بازار برده و آن را به فروشگاه ها رائه بدهید

فروش عسل به صورت عمده

فروش عسل فله

در خرید و فروش عسل فله خالص نیاز هست که از کارشناسان تأیید شده کمک گرفته شود چون امروزه در بسیاری از بسته بندی ها ی عسل عبارت « صد درصد خالص »  درج شده است در حالیکه در موارد زیادی آن دروغ و آن عسل کاملا تقلبی است برای اینکه فریب نخوریم به مشاوره با کارشناسان معتمد نیاز فراوانی داریم .

بدون داشتن آگاهی های لازم به هر آگهی فروش عسل خالص و طبیعی اعتماد نکنیم یکی از معتمدانی که در این عرصه وجود دارد تاجران عسل می باشند می توانیم با مراجعه به تاجران عسل خالص و طبیعی از اصل بودن و تقلبی نبودن عسل اطمینان پیدا کنیم .

عسل به دو صورت به فروش می رسد :

 • فله
 • بسته بندی شده

در هر دو صورت فروشنده اگر ادعای طبیعی بودن محصولش را دارد همان محصول را به صورتی که مشتری می خواهد  ( فله یا بسسته بندی ) در اختیاراو قرار دهد .

فروش عسل به صورت عمده

عسل طبیعی فله  را در سایت های اینترنتی با قیمت های مناسب می توانید بیابید عموما  عسل فله به صورت عمده به فروش می رسد و بیشتر تاجران و عطاری ها و عمده فروشان و کارخانه ها مشتری خرید عسل فله هستند .

در فروش هر محصولی قیمت ،مهم ترین فاکتور در کسب و کار می باشد در بازار عسل ، هر نوع عسلی با یک قیمت متفاوت به فروش می رسد و از آنجایی که بیشتر تجار مشتری خرید عسل فله ی هستند در تعیین قیمت آن نقش مهمی دارند . آنان معمولا دنبال عسل با بهترین قیمت هستند زیرا همیشه عسل با تنا‍‍ژ بالایی خریداری می کنند .

در خرید اینترنتی مقدار سفارش و تهیه ی عسل باید از قبل از طرف مشتری مشخص شود تا بتوانند با توجه به مقدار سفارش ، قیمت مناسب را به مشتری اطلاع بدهند .

فروش عسل به صورت عمده

فروش عمده عسل خوانسار

خوانسار یکی از قطبهای تولید عسل در کشور می باشد که فرآوردهای مختلف زنبور را با قیمت های مناسب در اختیار مشتریان عزیز می گذارد تولید عسل طبیعی در خوانسار دارای شهرت شده است .

خرید عمده عسل خوانسار به خاطر مزه و کیفیت عالی  و ساکارز زیر سه در صد آن می باشد که باعث جلب توجه بیشتر مشتریان شده است .

این محصول در سراسر کشور به صورت عمده پخش می شود و فروش عمده عسل خوانسار در بازار رونق زیادی دارد لذا تولید کنندگان باید تولیدات خود را متناسب با فروش رونق دهند .

یکی از گل هایی که زنبور از آنها برای تهیه عسل استفاده می کند گیاه انگبین است عسل حاصل از گیاه انگبین خیلی با کیفیت و با خاصیت می باشد که در بازار به دو صورت عمده و بسته بندی وجود دارد و همچنین عسل انگبینن خوانسار را می توانید از طریق سایت خریداری کنید .

با توجه به اینکه قطب های تولید عسل در کشور ما وجود دارد و ایران جزء چند کشور نخست در تولید این محصول می باشد ، این مسأله می طلبد که مسئولین در عرصه صادرات ، برای صادرات این محصول بیشتر تلاش کنند و زمینه را مساعد تر کنند .

مجید فتحی پور

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مجید فتحی پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09129281323

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: majid.fathipour409490@gmail.com

مجموعه عسل بان شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید