مجموعه عسل بان شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادر کننده عسل با کیفیت

آنچه در این مقاله میخوانید.....

صادرات و واردات عسل با کیفیت مراحل تولید عسل طبیعی و با کیفیتچه مقدار عسل مصرف کنیمتاجران عسلصادرات عسل به فرانسهآیا عسل صادر میشود
صادر کننده عسل

با توجه به پتانسیل های موجود در کشور ، ما باید به حدی برسیم که هر ساله صادر کننده عسل با کیفیت در جهان باشیم و با این محصول بتوانیم چرخه تولید کشورمان را افزایش دهیم و زنبوردارانی حرفه ای آموزش دهیم.

صادر کننده عسل

صادرات و واردات عسل با کیفیت

صادر کردن و وارد کردن عسل عامل مهمی در تعیین قیمت محصول است. کشورهای صادر کننده ی عسل شامل: چین، استرالیا، مکزیک، آرژانتین، کانادا و کشورهایی که واردات عسل دارند شامل: بلژیک، فیلیپین،ایتالیا، اتریش، فرانسه، هلند و… هستند.

بر اساس مستندات، قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، کشورمان هم یکی از کشورهای وارد کننده عسل بود ولی کم کم با توجه به سیاست های دولت، ما هم از تولید کنندگان عسل با کیفیت و صادر کنندگان آن به کشورهای گوناگون هستیم. لازم به ذکر است که بگوییم بیشترین عسل وارد شده در ایران ، از کشور آلمان بوده است ، که این مقدار به بیش از ۵ تن رسیده بود.

اما هم اکنون ایران به عنوان یکی از تولید کنندگان و صادر کنندگان عسل با کیفیت در دنیا شناخته می شود ، و این عسل به کشور های ترکیه و اروپایی و …صادر می شود .

به جرات می توان گفت که عسل صادراتی ایران ، یکی از مواد غذایی پر طرفدار در سراسر جهان است . به طوری که صاردات عسل به ترکیه ، صاردات عسل به کویت ، صادرات عسل به اروپا توسط تاجران بسیاری صورت می گیرد و در بازار های خارجی ارزش بالایی دارد .

صادر کننده عسل

 مراحل تولید عسل طبیعی و با کیفیت

زنبورهای عسل بعد از تغذیه ی شهد گل ها آن را در شکم خود نگه می دارند؛ سپس آنها به کندو باز می گردند و در آنجا شهد گل ها را به زنبوران کارگر می دهند. زنبوران کارگر هم به دفعات مختلف آن را می خورند و بر می گردانند تا غلیظ شود و آن را در سلول ها اندوخته می کنند و بعد از خشک شدن شهد، درب سلول ها با موم بسته می شود.

زنبورداران با مشقت زیاد و نگهداری از کندو مدت ها چشم انتظار محصول خود می مانند تا بتوانند محصول با کیفیت به بازار عرضه کنند که متاسفانه افراد سود جو و فرصت طلب با تولید عسلی تقلبی ، کار و زحمت این زنبور داران عزیز را نقش بر آب می کنند.

همان طور که در خیلی جاها گفته شده ، از عسل و فرآوردهای عسل در درمان بیماریها و حفظ سلامتی استفاده های زیادی می شود.

در درمان انواع سرطان ها از بره موم زنبور عسل استفاده می کنند ،  که نیاز دارد بیمار با مشورت از متخصصین طب سنتی و گیاهی ، با صبر و حوصله به صورت منظم  و مداوم از آن استفاده کند.

که در صورت استفاده ی درست و مداوم با تاثیری که بر درمان بیماری او دارد هزینه های درمان نیز کاهش پیدا می کند .

صادر کننده عسل

چه مقدار عسل مصرف کنیم

همان طور که گفته شد عسل خواص دارویی بسیار زیادی دارد ، البته باید ذکر شود که برنامه غذایی هر فرد متفاوت می باشد و افراد ی که با مشکلات زیر روبرو هستند ، باید با توجه به تجویز پزشک ، عسل طبیعی را مصرف کنند .

 • اگر دیابت دارید
 • اگر اضافه وزن دارید
 • اگر با مشکل فشار خون مواجه هستید
 • اگر کلسترول بالا دارید

سعی کنید از طریق مشورت با پزشک و متخصصین این امر ، از نحوه و مقدار مصرف عسل طبیعی و نوع عسل طبیعی ، آگاه شوید.

بر اساس تجربیات فروشندگان عسل ، خوردن روزانه بیش از ۱۰ قاشق غذا خوری توصیه نمی شود و مصرف بیش از اندازه ی هر مواد غذایی ، عملکرد مناسبی در بدن انجام نمی دهد . اما تمام شیرینی جات با یکدیگر برابر نیستند و شما مصرف کنندگان عزیز می توانید ، در عوض قند و شکر و سایر شیرینی جات مصنوعی ، به مقدار متعادل عسل مصرف کنید تا تغذیه ای سالم و جسمی مقاوم داشته باشید .

صادر کننده عسل

تاجران عسل

تاجران عسل معمولا به دنبال خرید و فروش عمده ی عسل می باشند . همانطور که می دانیم سود صادرات عسل بالا است در صورتی که تولید کنندگان و فروشندگان در این حوزه فعال باشند . و همچنین مصرف کنندگان برای خرید و فروش عمده ی عسل طبیعی می توانند از سایت های اینترنتی استفاده کنند تا هم در هزینه های حمل و نقل و هم در اتلاف وقت صرفه جویی شود و خریدی مطلوب داشته باشند . امروزه سایت های بسیاری در حوزه ی خرید و فروش عسل طبیعی مشغول به فعالیت هستند اما فروشندگان و تاجران عسل عمده محدود هستند و حتی صادر کنندگان آن نیز به راحتی یافت نمی شود. معمولا مشتریان عسل عمده در دسته های زیر قرار دارند:

 • تاجران عسل برای صادرات
 • عمده فروش ها برای پخش عسل
 • کارخانه ها برای بسته بندی و عرضه در بازار های داخلی
 • برخی عطاری ها و …

محبوبیت فراوان عسل صادراتی ایران ( به دلیل دارا بودن کیفیت بالا ) در سراسر جهان ، موجب شده تا تاجران عسل اشتیاق بیشتری به صدور این نوع عسل داشته باشند . اما موفقیت در حوزه ی صادرات عسل تاجران ، بسته به میزان کیفیت تولید آن دارد و زنبور داران هر چه تولید بهتری داشته باشند می توانند با جلب اعتماد بیشتر ، خود و تاجران را به سود بالا تری برسانند .

صادر کننده عسل

اما برای هر فعالیتی باید از قوانین و شرایط آن مطلع بود تا بتوان صادراتی امن و سود آور داشت . برای صادرات عسل نیز ابتدا باید از قوانین صدور کالا به کشور مقصد آگاه بود مثلا :

 • صادرات عسل به کویت
 • صادرات عسل به اروپا
 • صاردات عسل به ترکیه و …

باید اطلاعات کافی را داشته باشیم .

صادر کننده عسل

تاجران عسل معمولا برای خرید ، به دنبال قیمت مناسب هستند زیرا خرید آنان عمده و در تناژ بالا است . به همین دلیل خریداران عمده ی عسل ، تاجران می باشند . پس می توان نتیجه گرفت که یکی از عوامل مهم در فروش عسل عمده ، قیمت آن می باشد . کشور های خریدار عسل صادراتی ایران عبارت است از :

 • امارات
 • آلمان
 • قطر
 • چین
 • ترکیه
 • کویت
 • مالزی
 • عراق و …

اما تاجران بسیاری در صادرات عسل به امارات  فعالیت دارند که باعث می شود تا سود زیادی دستگیر تاجران نشود . زیرا تعداد آن ها بسیار زیاد است و توصیه می شود که در صادرات به این کشور سرمایه گذاری نشود .

البته باید به روز باشید ممکن است در برهه ای از زمان این گونه باشد ولی در زمانی دیگر ، صادرات عسل به امارات هم سودآوری خوبی داشته باشد.

صادر کننده عسل

صادرات عسل به فرانسه

برای صادرات هر کالایی ، مخصوصا عسل ، به کشورهای دیگر، قوانین و مقررات زیادی وجود دارد که در ابتدای کار برای داشتن یک صادرات موفق لازم است که آگاهی خود را افزایش دهیم و در این زمینه تمام جوانب کار را از جمله بازار یابی و امور حمل و نقل و امور ترخیص و اصول و چهار چوب حقوقی را بسنجیم و برای صادر کردن هر کالایی ، استاندارد و کارت بازرگانی از ارگان های مربوطه باید گرفته شود .

کشور مقصد برای صادرات باید مشخص شود زیرا گرفتن استاندارد و کارت بازرگانی هر کشوری قوانین خاص به خود دارد درصادرات عسل هم قوانین صادرات عسل باید رعایت شود .

اولین و مهم ترین مرحله در هر صادراتی علی الخصوص عسل مرحله ی بازار یابی است بدین صورت که بتوانیم بازارهای خارجی را شناسایی کنیم و روشهای راه یابی به بازارهای خارجی راپیدا کنیم بعد محصول رقبای خود و کیفیت و قیمت عسل آن  را شناسایی کنیم و طرق تبلیغات محصول در بازار را بلد باشیم تا سود صادرات عسل را کسب کنیم .

صادر کننده عسل

عسل را می توانیم به صورت فله ای و یا بسته بندی صادر کنیم وآن  طبق توافق بین فروشنده و خریدار به صورت فله ای یا بسته بندی ارسال می شود در صادرات عسل باید پیش فاکتور از طرف فروشنده به خریدار ارسال شود که در پیش فاکتور مشخصات آن درج شود .

فرانسه یکی از کشورهای واقع در اروپای غربی است که مناطق زیادی دارد از جمله سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارد و از نظر جمعیت ، این کشور بعد از آلمان پر جمعیت ترین کشوراست . همچنین درمورد صاردات عسل به کشور فرانسه ، باید سه عامل مهم را در نظر گرفت که در زیر به آن اشاره شده است :

 • شرکت صادرات عسل
 • قوانین صادرات عسل و مقررات صادرات عسل
 • سود صاردات عسل
 • قیمت صاردات عسل

صادر کننده عسل

تاجران عسل در صورتی می توانند سود بالایی از معاملات های خود داشته باشند که ، اطلاعات کافی ، هوش بالا ، مهارت بالای افراد  و …را داشته باشند . در مورد صاردات می توان گفت که شغل پر سودی است زیرا مشتریان خارجی ، عسل را در تناژ و تعداد بالا خریداری می کنند و کیفیت بالای عسل و بسته بندی مناسب آن ، از دیگر عوامل جذب و افزایش مشتریان خارجی و داخلی می باشد .

یکی دیگر از عوامل جذب مشتری ، قیمت مناسب عسل است . این عامل در کشور های مختلف ، فرق می کند و معمولا کشور های وارد کننده ی عسل ایران ، به دنبال قیمتی خوب و مناسب می گردند . از عوامل تغییر قیمت در عسل عبارت است از :

 1. کیفیت عسل صادراتی
 2. بسته بندی شیشه ای ، پلاستیکی و فلزی
 3. محل برداشت عسل صارداتی
 4. مقدار برداشت عسل صارداتی
 5. حمل و نقل مناسب و …

برای مثال قیمت عسل در کویت و قیمت عسل در بازار عراق متفاوت است و معیار هر کدام از این کشور ها برای خرید و فروش عسل عمده متفاوت می باشد .

فرانسه نیز یکی از خریداران عسل صادراتی ایران است و تولید کنندگان و فروشندگان و یا حتی صادر کنندگان ، باید این عامل ها را در نظر بگیرند . البته لازم به ذکر است که بگوییم ، موانع صادرات عسل را هم باید در نظر بگیریم . به طور مثال در گذشته عسل صارداتی ایران مورد قبول اروپا قرار نمی گرفت و تاجران اروپایی  از شیشه ای نبودن بسته بندی عسل ها رضایت نداشتند و اگر کشوری نیاز به این عسل داشت ، مسئولین اروپا اجازه خریداری را به کشور نیازمند نمی دادند . و ایرانیان به دلیل گران بودن شیشه ، نمی توانستند با این بسته بندی در بازار های خارجی عسل عرضه کنند .

صادر کننده عسل

آیا عسل صادر میشود

محصولات مختلف یا ترکیبات زیادی ، از عسل در جهان تهیه می شود که در عرصه های زیادی از جمله کاربرد غذایی و کاربردهای پزشکی و پیشگیری از بیماریها مورد استفاده قرار می گیرد زنبور علاوه بر عسل ، موم بره ، موم  ، ژل رویال هم تولید می کند .

ایران به خاطر شرایط آب و هوایی و شرایط جغرافیایی یکی از تولید کنندگان عسل خوب و مرغوب به شمار می آید و از دلایل دیگر تولید عسل مرغوب در ایران می توان به داشتن گل و گیاه های متنوع در این کشور اشاره کرد .

در سال های گذشته که ایران حدود هفتاد و پنج هزار تن عسل تولید کرده بود در آن سال این مقدار عسل بیشتر از مقدار مصرفی عسل کشور بود که توانستیم از آن به کشورهایی همچون هنگ کنک ، عربستان صعودی ، قطر ، تاجیکستان ، بحرین ، عمان ،استرالیا ، امارات متحده ی عربی ، پاکستان ، چین ، سنگال ، ترکیه ، تالید ، عراق ، مالزی ، لبنان ، تاجیکستان صادر کنیم .

صادر کننده عسل

عسل تولید شده در ایران علاوه بر تامین عسل مورد نیاز کشور توسط شرکت صادرات عسل به کشورهای دیگر هم صادر می شود که در صادرات یک سری مشکلاتی هم وجود دارد .بی توجهی به صنعت زنبورداری باعث از دست رفتن فرصتهای بسیار خوبی ، جهت ارتقاء کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی می شود و قاچاق ملکه و زنبور عسل نیز می تواند ، به صنعت زنبورداری ما لطمه بزند.

عسل از ایران به جاها و کشورهای مختلفی صادر می شود که در صادرات عسل به هر کشوری باید  مقررات صادرات عسل مورد توجه قرار بگیرد مثلا شرایط صادرات عسل به عراق : صادرات عسل به کویت : صادرات عسل به اروپا : صادرات عسل به ترکیه

مقرراتی از جمله :

 • ممنوع نبودن صدور کالا از ایران به آن کشور مقصد
 • مجوز ورود آن کالا به کشوری همچون عراق و یا سایر کشورها
 • طرز بسته بندی کالا
 • نوشته ها و اطلاعات درج شده بر روی بسته بندی طبق قوانین دو کشور اسم یا مارک کالا ،ترکیبات کالا ، وزن کالا ، اندازه یا ابعاد کالا ، تعداد کالا ، اسم شرکت یا کارخانه ،
 • تاریخ تولید و انقضا روی بسته بندی درج شود
 • مجوز و استاندارد داخلی و بین المللی داشته باشد
 • برای ترخیص کالا اسناد و مدارک لازم از هر دو کشور داشته باشد

 

مجید فتحی پور

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مجید فتحی پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09129281323

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: majid.fathipour409490@gmail.com

مجموعه عسل بان شما را به خرید بهترین محصولات عسل دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید